Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawa kominów w Pszczynie

Remont komina Pszczyna

Wykonujemy kompleksowe remonty kominów w Pszczynie na zlecenia od osób prywatnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, firm jak również instytucji publicznych. Zatrudniamy profesjonalny zespół fachowców doświadczonych w pracach wysokościowych. Przeważającą część zleceń finalizujemy w trakcie jednego dnia roboczego.

Naprawy kominów realizowane przez nas dotyczą przede wszystkim wewnętrznej części komina ale także wystającej ponad dach części komina. Podstawowy zakres usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaproponować to udrożnienie komina, wypalanie smoły z przewodu kominowego, uszczelnianie kominów a także przemurowania szczytu komina, a ponadto frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych Pszczyna

Proces frezowania komina polega na zwiększeniu obwodu kanału kominowego poprzez skrawanie cegieł, z których zbudowany jest komin. W wyniku frezowania komina zwiększa się jego ciąg, a niejako przy okazji przewód kominowy zostaje przeczyszczony od środka z wszelkich zanieczyszczeń jakie nazbierały się w nim przez lata.

Frezowanie kominów może być potrzebne w przypadku podłączenia do armatury C.O. mocniejszego pieca, który potrzebuje większego przekroju komina lub przy zmianie typu ogrzewania na gazowy, który z kolei wymaga instalacji wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Instalacja żaroodpornego wkładu kominowego również może wymagać poszerzenia przekroju przewodu dymowego.

Nasza firma zwraca dużą uwagę na jakość instalowanych wkładów kominowych, pomożemy Państwu dobrać najkorzystniejszy wariant do komina w waszym budynku.

Nasza oferta skierowana jest także do mieszkańców Bierunia, Czechowic-Dziedzic i Tychów.

Uszczelnianie kominów Pszczyna

Szczelność komina jest gwarancją bezpieczeństwa użytkowania całej instalacji grzewczej w budynku niezależnie od rodzaju tej instalacji. Następstwem procesu spalania opału w kotle grzewczym są reakcje chemiczne, w wyniku których wydziela się wiele substancji szkodliwych dla zdrowia. Część z nich może doprowadzić do śmiertelnego zatrucia lokatorów o ile przedostaną się do wnętrza budynku.

Jeżeli komin w twoim budynku liczy sobie już wiele lat i od dawna nie był konserwowany to istnieje duże prawdopodobieństwo iż nie spełnia już norm szczelności. Sposobem na uszczelnienie komina jest odśrodkowe tynkowanie masą uszczelniającą, która efektywnie wypełnia wszelkie szczeliny i pęknięcia nie dopuszczając do przedostania się szkodliwych gazów do środka budynku.