Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawy kominów w Tychach

Renowacja kominów Tychy

Oferujemy remonty kominów w Tychach na zlecenia osób prywatnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw, jak również placówek publicznych. Angażujemy specjalistyczny zespół specjalistów biegłych w robotach wysokościowych. Zlecenia jesteśmy zwykle w stanie zakończyć w trakcie zaledwie jednego dnia roboczego. Regeneracje przewodów kominowych wykonywane przez nasze przedsiębiorstwo przede wszystkim odnoszą się do wewnętrznej części kanału kominowego jednak ponadto wystającej ponad dach części komina.

Zasadniczy profil usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaproponować to przepchanie przewodu kominowego, wypalanie smoły z przewodu kominowego, doszczelnianie kominów zaś dodatkowo przemurowania szczytu kanału dymowego, a oprócz tego frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Skrawanie przewodów kominowych i montaż wkładów kominowych Tychy

Proces skrawania kanału kominowego polega na zwiększeniu przekroju przewodu dymowego poprzez odcinanie cegieł, z jakich wystawiony jest komin. W efekcie frezowania kanału dymowego powiększa się jego ciąg, a niejako przy sposobności przewód kominowy zostaje oczyszczony od wewnątrz z jakichkolwiek zabrudzeń które zgromadziły się w nim przez lata.

Frezowanie kominów może być nieuniknione w sytuacji podpięcia do instalacji C.O. mocniejszego pieca, który wymaga obszerniejszego obwodu kanału kominowego albo przy zmianie standardu ogrzewania na gazowy, jaki z kolei narzuca montaż wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Instalacja żaroodpornego wkładu kominowego także może wymagać zwielokrotnienia przekroju kanału kominowego.

Nasze przedsiębiorstwo zwraca znaczącą uwagę na jakość instalowanych wkładów kominowych, odciążymy Państwu w wyszukaniu najkorzystniejszego wariantu wkładu do kanału dymowego w waszym obiekcie.

Polecamy również usługi renowacji kominów w Mikołowie

Uszczelnianie przewodów kominowych w Tychach

Hermetyczność przewodu kominowego jest gwarancją bezpiecznego użytkowania kompletnej instalacji grzewczej w obiekcie obojętnie od typu tej instalacji. Następstwem procesu spalania opału w kotle grzejnym są reakcje chemiczne, na skutek których wydziela się dużo substancji groźnych dla zdrowia. Część z nich może przywieść do śmiercionośnego skażenia lokatorów o ile przedostaną się do wnętrza obiektu.

Jeżeli komin w twym domu liczy sobie już sporo lat przy czym od dawna nie był naprawiany to jest poważna szansa, że nie dopełnia już reguł szczelności. Sposobem na uszczelnienie kanału dymowego jest tynkowanie od wewnątrz masą uszczelniającą, jaka efektywnie uzupełnia wszelkie luki i rozszczepienia nie umożliwiając do przedostania się szkodliwych gazów do wewnątrz domu.