Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawa komina w Bieruniu

Naprawa przewodów kominowych Bieruń

Oferujemy renowacje przewodów kominowych w Bieruniu na potrzeby ludzi prywatnych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkalnych, firm a także instytucji publicznych. Nasza firma zatrudnia profesjonalny zespół ekspertów wprawnych w pracach na wysokościach. Decydującą większość zleceń finalizujemy w trakcie pojedynczego dnia roboczego. Reperacje przewodów kominowych wykonywane przez naszą firmę obejmują przede wszystkim środkową część przewodu kominowego a dodatkowo wystającą ponad poddasze część kanału dymowego.

Naczelny obszar posług remontowych jakie możemy Państwu zaproponować to udrożnienie przewodu kominowego, wypalenie smoły z przewodu kominowego, doszczelnianie przewodów kominowych a ponadto przemurowania wierzchołka przewodu kominowego, skrawanie kominów oraz montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie kominów oraz instalacja wkładów kominowych Bieruń

Mechanizm frezowania komina obejmuje zwiększenie średnicy przewodu kominowego poprzez frezowanie cegieł, z których wystawiony jest kanał kominowy. W efekcie skrawania kanału kominowego polepsza się jego ciąg, a dodatkowo przewód dymowy pozostaje przeczyszczony od wewnątrz z wszelakich zanieczyszczeń które zgromadziły się tam przez lata. Skrawanie kominów bywa konieczne w sytuacji podpięcia do instalacji centralnego ogrzewania silniejszego kotła, jaki potrzebuje obszerniejszej średnicy kanału dymowego bądź przy transformacji rodzaju ogrzewania na gazowy, który natomiast nastręcza instalację wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej.

Montaż kwasoodpornego wkładu kominowego także może nastręczać zwielokrotnienia obwodu przewodu kominowego. Nasze przedsiębiorstwo przywiązuje dużą troskę do jakości montowanych wkładów kominowych, dopomożemy Państwu wyselekcjonować najdogodniejszy model do komina w waszym domu.

Działamy także w Lędzinach

Uszczelnianie przewodów kominowych Bieruń

Hermetyczny przewód kominowy to gwarancja bezpieczeństwa eksploatowania całej instalacji grzejnej w budynku, obojętnie od typu systemu C.O. Następstwem procesu spalania opału w kotle centralnego ogrzewania są reakcje chemiczne, w efekcie jakich emituje się mnóstwo substancji groźnych dla zdrowia. Niektóre z nich mogą przywieść do śmiercionośnego skażenia domowników o ile przedostaną się do wewnątrz domu. Jeśli kanał kominowy w twoim domu ma już dużo lat jak również od dawna nie był konserwowany to jest wielkie prawdopodobieństwo iż nie uskutecznia już wytycznych co do szczelności.

Rozwiązaniem na doszczelnienie kanału kominowego jest szlamowanie komina masą doszczelniającą, jaka skutecznie pokrywa jakiekolwiek szczeliny czy uszkodzenia nie zezwalając na przedostanie się niebezpiecznych gazów do środka budynku.