Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawa komina w Czechowicach

Renowacja kominów Czechowice-Dziedzice

Nasza firma oferuje renowacje przewodów kominowych w Czechowicach-Dziedzicach. Oferta jest adresowana do osób indywidualnych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkalnych, przedsiębiorstw a także jednostek administracji samorządowej. Zatrudniamy fachową ekipę zawodowców wypróbowanych w robotach wysokościowych. Przeważającą grupę zleceń zakańczamy podczas pojedynczego dnia pracy.

Regeneracje kominów odbywane przez nas skupiają się zarówno na środkowej części przewodu kominowego jak i na wystającym ponad dach fragmencie kanału dymowego. Główny obręb posług remontowych jakie możemy Państwu zaproponować to udrożnienie komina, wypalenie smoły w kanale kominowym, szlamowanie kominów, przemurowania wierzchołka komina, a dodatkowo frezowanie przewodów kominowych i instalacja kwasoodpornego wkładu kominowego.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Skrawanie przewodów kominowych oraz instalacja wkładów kominowych Czechowice-Dziedzice

Frezowanie przewodu kominowego (komina) to czynność polegająca na zwiększeniu obwodu przewodu kominowego poprzez skrawanie cegieł, z których postawiony jest komin. W efekcie skrawania przewodu kominowego powiększa się jego ciąg, a ponadto kanał kominowy jest oczyszczony z wewnątrz z jakichkolwiek zabrudzeń, które nagromadzić się w nim mogły przez dziesięciolecia. Frezowanie komina może być obligatoryjne w sytuacji podłączenia do armatury C.O. silniejszego pieca, który wymaga szerszego przekroju przewodu kominowego bądź przy zamianie rodzaju ogrzewania na gaz, co natomiast egzekwuje instalację kwasoodpornego wkładu kominowego.

Montaż wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej także może egzekwować rozszerzenia średnicy komina. Zwracamy dużą troskę na jakość mocowanych przez nas wkładów kominowych, wesprzemy Państwa w doborze najodpowiedniejszego modelu do kanału dymowego w waszym budynku.

Inne miasta, w których działamy: Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna

Doszczelnienie komina Czechowice-Dziedzice

Bezpieczeństwo użytkowania instalacji C.O. w budynku obojętnie od jej rodzaju zależne jest od szczelności komina. Spalanie węgla w piecu grzewczym skutkuje reakcjami chemicznymi, w rezultacie których tworzy się mnóstwo związków trujących. Pewne z nich mogą doprowadzać do śmiercionośnego skażenia lokatorów o ile przedostaną się do środka obiektu.

Jeśli komin w twoim obiekcie jest już wiekowy, a także przez długi czas nie był konserwowany, to występuje pokaźne prawdopodobieństwo, że nie dotrzymuje aktualnie norm hermetyczności. Sposobem na uszczelnienie kanału kominowego jest tynkowanie odśrodkowe masą uszczelniającą (szlamowanie), jaka efektywnie zapełni wszelkie przerwy oraz rysy nie zezwalając toksycznym gazom dostać się do środka budynku.