Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Kompleksowa renowacja kominów w Mikołowie

Naprawa przewodów kominowych Mikołów

Podejmujemy się wykonania zleceń na renowacje przewodów kominowych w Mikołowie i okolicach od prywatnych właścicieli budynków, zarządców budynków, firm a także podmiotów użyteczności publicznej. Firma Przybyła zatrudnia wprawną ekipę ekspertów od remontów kominów kompetentnych w pracy na wysokości. Decydującą większość zleceń potrafimy ukończyć podczas pojedynczego dnia pracy.

Regeneracje kominów realizowane przez nasze przedsiębiorstwo przeprowadzane są najczęściej na wewnętrznej stronie kanału kominowego ale wyremontujemy również wystający ponad dach fragment komina. Podstawowy zasięg posług renowacyjnych jakie nasza firma może Państwu zaoferować to przepchanie kanału kominowego, usunięcie smoły zalegającej w przewodzie dymowym, uszczelnienie komina zaś dodatkowo przemurowania wierzchu kanału dymowego a także frezowanie przewodów kominowych i montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Instalacja wkładów kominowych i frezowanie komina Mikołów

Frezowanie kanału dymowego to czynność, która polega na powiększeniu obwodu wnętrza kanału dymowego przez skrawanie cegieł, z których składa się komin. W wyniku frezowania kanału kominowego powiększa się cug komina, a przy sposobności przewód kominowy pozostaje przeczyszczony od wewnątrz z wszelakich zabrudzeń, które uzbierały się w nim przez dziesięciolecia.

Frezowanie przewodu kominowego może być potrzebne w przypadku gdy pragniesz podpiąć do instalacji C.O. kocioł o większej mocy jaki wymagać może znaczniejszego przekroju przewodu kominowego lub gdy wymieniasz go na kocioł gazowy jaki natomiast wymaga montażu wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej.

Zamontowanie żaroodpornego wkładu kominowego także może domagać się rozszerzenia średnicy przewodu kominowego by wstawić wkład do środka komina. Firma Przybyła zwraca należytą uwagę do jakości zakładanych przez nas wkładów kominowych, możemy pomóc Państwu wybrać najkorzystniejszy model wkładu do komina w waszym domu.

Doszczelnianie przewodów kominowych Mikołów

Kwestia szczelności kanału dymowego jest bezdyskusyjna gdy idzie o bezpieczne używanie instalacji grzewczej w obiekcie (czy to na paliwa stałe czy na gazowe). Następstwem spalania opału w kotle grzejnym są reakcje natury chemicznej na skutek jakich wydobywa się dużo związków trujących. Niektóre z nich mogą doprowadzić do śmiercionośnego zatrucia lokatorów o ile tylko uda im się wniknąć do wnętrza domu.

Gdy kanał kominowy w należącym do ciebie obiekcie ma już sporo lat a dawno nie był regenerowany to występuje spora doza prawdopodobieństwa iż nie jest już w stanie zagwarantować odpowiedniej hermetyczności. Ratunkiem na uszczelnienie przewodu kominowego jest tynkowanie odśrodkowe masą doszczelniającą, jaka skutecznie zalepia wszelakie luki oraz rozszczepienia nie zezwalając na przedostawanie się groźnych gazów do środka obiektu.