Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Renowacje kominów w Oświęcimiu

Naprawy przewodów kominowych Oświęcim

Świadczymy wszechstronne remonty kominów w Oświęcimiu na zlecenia od osób prywatnych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych, firm czy instytucji samorządowych. Angażujemy specjalistyczną ekipę ekspertów kompetentnych w robotach wysokościowych. Decydującą większość zamówień kończymy w ciągu pojedynczego dnia roboczego.

Remonty kominów przeprowadzane przez nas dotyczą zwłaszcza środkowej części komina, jednak również wystającej ponad dach jego części. Zasadniczy przekrój usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaoferować to przepchanie komina, wypalanie smoły z komina, doszczelnienie komina a także przemurówki szczytu komina, frezowanie kominów i instalacja wkładu kominowego.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie komina i montaż wkładu kominowego Oświęcim

Proces frezowania przewodu kominowego polega na rozszerzeniu średnicy przewodu dymowego przez odcinanie cegieł, z których wykonany jest kanał kominowy. W wyniku skrawania kanału dymowego powiększa się jego ciąg, a przy sposobności kanał kominowy zostaje gruntownie przeczyszczony od wewnątrz z wszelkich zabrudzeń jakie nagromadziły się w nim z biegiem czasu.

Skrawanie kominów bywa uzasadnione w sytuacji podłączenia do instalacji C.O. mocniejszego pieca jaki wymaga znaczniejszej średnicy komina albo przy wymianie wariantu ogrzewania na gazowy, jaki natomiast zmusza do instalacji wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Instalacja kwasoodpornego wkładu kominowego także może oczekiwać zwielokrotnienia średnicy kanału kominowego.

Nasze przedsiębiorstwo przywiązuje poważną troskę do jakości montowanych wkładów kominowych, dopomożemy Państwu wyszukać najodpowiedniejszy typ do kanału kominowego w waszej budowli.

Rekomendujemy również frezowanie kominów w Bielsku-Białej

Doszczelnianie przewodów kominowych Oświęcim

Szczelność kanału dymowego determinuje bezpieczeństwo eksploatacji kompletnej instalacji grzejnej w budynku niezależnie od pokroju centralnego ogrzewania. W następstwie procesu spalania opału w piecu grzewczym zachodzą reakcje natury chemicznej, w wyniku których wyodrębnia się dużo substancji szkodliwych dla zdrowia. Część z nich może spowodować śmiercionośne zakażenie lokatorów o ile wnikną one do wewnątrz domu.

O ile kanał kominowy w twym domu liczy sobie już kilka dekad i od dawna nie był konserwowany to istnieje znaczne prawdopodobieństwo iż nie dopełnia już reguł hermetyczności. Rozwiązaniem na doszczelnienie kanału dymowego może być tynkowanie komina od środka masą doszczelniającą, która efektywnie uzupełnia jakiekolwiek przerwy oraz uszkodzenia nie pozwalając na przedostanie się groźnych gazów do wewnątrz budynku.