Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Remonty kominów w Katowicach

Naprawa kominów w Katowicach

Na zlecenia od ludzi prywatnych, wspólnot/spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw jak również placówek publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Katowice realizujemy pełen przekrój remontów i napraw kominów. Oddajemy do Państwa dyspozycji nasz wysoko wykwalifikowany w robotach wysokościowych zespół profesjonalistów. Ukończenie większości z powierzanych nam zleceń możliwe jest w ciągu jednego dnia pracy.

Naprawy kominów jakie realizujemy na zlecenia naszych klientów z Katowic dotyczą zwłaszcza wewnętrznej części przewodu dymowego, lecz dodatkowo potrafimy zadbać także o wystają ponad poddasze część komina. Podstawowy zakres usług remontowych, które możemy Państwu zaproponować to:

  • odetkanie kanału kominowego,
  • wypalanie smoły z kanału dymowego,
  • uszczelnianie (szlamowanie) przewodów kominowych,
  • przemurowania wierzchu przewodu kominowego,
  • skrawanie przewodów kominowych (frezowanie kominów),
  • montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie kominów w Katowicach i montaż wkładów kominowych

Proces skrawania kanału kominowego (frezowanie komina) polega w skrócie na rozszerzeniu obwodu kanału dymowego przez obcinanie fragmentów cegieł, z których zbudowany jest niemal każdy komin. Po frezowaniu kanału kominowego poprawi się jego ciąg (większa średnica kanału kominowego), a poniekąd przy okazji przewód kominowy zostanie w trakcie frezowania oczyszczony od środka z jakichkolwiek zabrudzeń jakie uzbierały się w nim przez dekady.

Frezowanie przewodów kominowych (kominów) bywa uzasadnione w sytuacji podłączenia do armatury centralnego ogrzewania kotła o większej mocy, który wymaga szerszego przekroju kanału kominowego czy przy zamienieniu typu ogrzewania na gaz ziemny (co obliguje ponadto do montażu w kominie wkładu kominowego ze stali nierdzewnej). Sam montaż żaroodpornego wkładu kominowego także może rodzić konieczność poszerzenia przekroju przewodu dymowego aby możliwe było zmieszczenie go w przewodzie kominowym.

Kwestia jakości montowanych przez nas wkładów kominowych jest dla nas niezwykle istotna z racji na to iż najtańsze wkłady kominowe mogą przepalić się już po kilku latach użytkowania, dlatego chętnie poradzimy Państwu jaki model wkładu kominowego zamontować.

Uszczelnianie kominów Katowice - szlamowanie

Szczelność kanału kominowego decyduje o poczuciu bezpieczeństwa podczas eksploatacji instalacji C.O. w dowolnym obiekcie niezależnie od gatunku tej instalacji. W następstwie cyklu spalania opału w kotle grzejnym zachodzą bowiem reakcje chemiczne w trakcie jakich wyodrębnia się szereg substancji, które niosą zagrożenie dla zdrowia ludzi. Niektóre z tych substancji mogą doprowadzić wręcz do śmiertelnego skażenia domowników o ile uda im się przedostać do środka domu.

W przypadku gdy komin w twoim domu w Katowicach jest już wiekowy oraz dawno nie był regenerowany to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie trzyma się już wytycznych co do szczelności. Rozwiązaniem na efektywne uszczelnienie komina jest otynkowanie go od wewnątrz masą uszczelniającą, która dokładnie wypełnia wszystkie przerwy lub rozwarstwienia nie zezwalając na przedostawanie się trujących gazów do wewnątrz obiektu.