Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Remonty kominów w Bielsku-Białej

Naprawa kominów Bielsko-Biała

Wykonujemy wszechstronne remonty kominów w Bielsku-Białej na zamówienia prywatnych właścicieli budynków, wspólnot oraz spółdzielni mieszkalnych, firm jak również placówek samorządowych. Zatrudniamy specjalistyczny zespół zawodowców biegłych w robotach na wysokościach. Dominującą grupę zamówień zakańczamy w trakcie jednego dnia roboczego.

Renowacje przewodów kominowych odbywane przez nas dotyczą przede wszystkim wewnętrznej części przewodu dymowego lecz dodatkowo wystającej ponad dach części komina. Główny obszar posług renowacyjnych, które możemy Państwu zaproponować to mechaniczne przepchanie kanału kominowego, wypalanie smoły z przewodu dymowego, uszczelnianie przewodów kominowych zaś także przemurowania wierzchu kanału kominowego, frezowanie przewodów kominowych i instalacja wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie przewodów kominowych oraz instalacja wkładów kominowych Bielsko-Biała

Mechanizm frezowania przewodu kominowego polega na rozszerzeniu obwodu przewodu kominowego przez obcinanie cegieł, z jakich postawiony jest komin. W wyniku skrawania kanału dymowego powiększa się jego cug, a poniekąd przy sposobności przewód kominowy pozostaje przeczyszczony od środka z wszelakich zabrudzeń, które mogły nazbierać się w nim przez dekady.

Skrawanie przewodów kominowych może być uzasadnione w przypadku podłączenia do instalacji C.O. silniejszego kotła, który potrzebuje znaczniejszego obwodu komina ewentualnie przy wymianie typu ogrzewania na gazowy, jaki z kolei narzuca instalację wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Montaż żaroodpornego wkładu kominowego również może obligować do zwiększenia średnicy przewodu kominowego.

Nasze przedsiębiorstwo zwraca poważną uwagę na jakość instalowanych wkładów kominowych, odciążymy Państwu w doborze najkorzystniejszego wariantu wkładu do kanału kominowego w waszym budynku.

Polecamy także swoje usługi mieszkańcom Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia.

Doszczelnianie komina Bielsko-Biała

Hermetyczny komin jest gwarancją bezpieczeństwa eksploatacji instalacji centralnego ogrzewania w budynku obojętnie od wariantu instalacji C.O. Następstwem przebiegu spalania węgla w piecu grzewczym jest zachodzenie reakcji chemicznych, na skutek których tworzy się wiele substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Część z nich może wywołać śmiercionośne skażenie domowników, o ile wnikną one do wnętrza budynku.

O ile komin w twoim budynku ma już spory przebieg oraz dawno nie był regenerowany to występuje znaczące prawdopodobieństwo iż nie trzyma aktualnie norm szczelności. Środkiem zapobiegawczym na doszczelnienie przewodu kominowego może być tynkowanie od wewnątrz masą doszczelniającą, jaka skutecznie wypełnia wszelakie szczeliny oraz rozszczepienia nie zezwalając na przedostanie się niebezpiecznych gazów do wewnątrz domu.