Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawy kominów w Wodzisławiu

Naprawa kominów Wodzisław Śląski

Realizujemy w sposób całościowy renowacje przewodów kominowych w Wodzisławiu Śląskim na zamówienia od osób fizycznych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw, a także instytucji samorządowych. W firmie pracuje wprawna ekipa specjalistów kompetentnych w pracach wysokościowych. Przeważającą część zamówień jesteśmy w stanie zamknąć podczas jednego dnia roboczego.

Regeneracje kominów świadczone przez nas w Wodzisławiu Śląskim przede wszystkim dotyczą wewnętrznej części kanału dymowego, jednakże istnieje możliwość naprawy również wystającej ponad poddasze części przewodu kominowego.

Fundamentalny obręb usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaproponować w Wodzisławiu to:

  • odetkanie przewodu kominowego,
  • wypalanie smoły z przewodu kominowego,
  • doszczelnianie przewodów kominowych,
  • przemurowania wierzchu kanału dymowego,
  • frezowanie kominów
  • instalację wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Frezowanie kominów i instalacja wkładów kominowych Wodzisław Śląski

Przebieg frezowania kanału kominowego polega na zwiększeniu obwodu kanału kominowego poprzez frezowanie cegieł, z których wystawiony jest kanał kominowy. W wyniku skrawania komina poprawia się jego cug, a niejako przy okazji przewód kominowy pozostaje oczyszczony od wewnątrz z wszelakich zabrudzeń, które nagromadziły się w nim przez lata.

Frezowanie przewodów kominowych w Wodzisławiu bywa zasadne w wypadku podłączenia do układu C.O. mocniejszego pieca, jaki potrzebuje większego obwodu kanału dymowego, ewentualnie przy modyfikacji typu ogrzewania na gazowy, jaki natomiast wymusza montażu wkładu kominowego ze stali nierdzewnej.

Montaż żaroodpornego wkładu kominowego również może potrzebować zwielokrotnienia przekroju kanału kominowego. Nasza firma zwraca znaczącą troskę na jakość instalowanych wkładów kominowych, pomożemy Państwu wyselekcjonować najkorzystniejszy model do kanału kominowego w waszym budynku.

Doszczelnianie kominów (szlamowanie) Wodzisław Śląski

Szczelność kanału kominowego daje pewność bezpiecznego używania całej instalacji C.O. w budynku, niezależnie od wariantu tejże instalacji. Skutkiem procesu spalania węgla w kotle grzejnym jest zachodzenie reakcji chemicznych, na skutek których wydobywa się sporo związków zabójczych dla zdrowia. Część z nich może wywołać śmiercionośne zakażenie mieszkańców, o ile wnikną do wnętrza obiektu. Jeżeli kanał kominowy w twym domu liczy sobie już sporo lat oraz dawno nie był naprawiany to występuje niemałe prawdopodobieństwo, że nie dopełnia już reguł hermetyczności.

Sposobem na uszczelnienie kanału dymowego jest tynkowanie od wewnątrz masą doszczelniającą (szlamowanie komina), która skutecznie zapełnia wszystkie przerwy oraz pęknięcia, nie zezwalając na przedostanie się niebezpiecznych gazów do środka obiektu.