Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawa kominów w Rybniku

Naprawa komina Rybnik

Świadczymy Państwu kompleksowy przekrój usług obejmujący remonty przewodów kominowych w mieście Rybnik na zamówienia od osób fizycznych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych, firm jak również jednostek samorządowych. Zatrudniamy specjalistyczny zespół zawodowców kompetentnych w robotach na wysokościach. Decydującą część zleceń z jakimi się spotykamy zamykamy podczas pojedynczego dnia roboczego.

Reperacje przewodów kominowych dokonywane przez nasze przedsiębiorstwo dotyczą przede wszystkim wewnętrznej części przewodu kominowego. Ponadto możemy wyremontować część komina wystającą ponad dach. Podstawowy obszar usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaoferować to przepchanie przewodu kominowego, wypalanie smoły z komina, uszczelnianie kominów czy przemurowania wierzchołka kanału dymowego. Profesjonalnie zajmujemy się także takimi pracami jak frezowanie kominów i instalacja wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Montaż wkładów kominowych oraz frezowanie kominów Rybnik

Mechanizm skrawania przewodu kominowego polega na rozszerzeniu obwodu kanału kominowego przez frezowanie cegieł, z jakich zrobiony jest komin. W wyniku frezowania przewodu kominowego powiększa się jego ciąg, a poniekąd przy sposobności przewód dymowy pozostaje przeczyszczony od środka z jakichkolwiek zabrudzeń jakie zgromadziły się w nim przez dziesięciolecia.

Frezowanie kominów w Rybniku może być procesem niezbędnym w wypadku podłączenia do armatury centralnego ogrzewania silniejszego pieca, który wymaga szerszej niż dotychczasowa średnicy przewodu kominowego bądź przy wymianie typu ogrzewania na gazowy, który z kolei wymaga montażu wkładu kominowego ze stali nierdzewnej.

Uszczelnianie kominów Rybnik

Hermetyczność przewodu kominowego zapewnia bezpieczeństwo używania całej instalacji grzewczej w dowolnym obiekcie obojętnie od rodzaju tejże instalacji. Następstwem przewodu spalania opału w piecu grzewczym są reakcje chemiczne, na skutek jakich uwalnia się sporo substancji trujących dla zdrowia. Część z nich może wywołać śmiertelne skażenie domowników o ile wnikną one do wnętrza obiektu. Jeśli komin w Państwa budynku liczy sobie już sporo lat i dawno nie był regenerowany to jest wielkie prawdopodobieństwo, że nie dopełnia aktualnie wytycznych co do szczelności.

Rozwiązaniem na doszczelnienie komina jest odśrodkowe tynkowanie masą uszczelniającą, która skutecznie uzupełnia wszystkie szczeliny lub rozwarstwienia nie pozwalając przedostać się do przestrzeni mieszkalnej groźnym gazom.