Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Remonty kominów - Żory

Naprawa kominów Żory

Podejmujemy się remontów kominów w Żorach, w ujęciu kompleksowym. Nasi zleceniodawcy to głównie osoby prywatne, wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkalne, firmy jak też placówki publiczne. Zatrudniamy biegłą ekipę fachowców wypróbowanych w pracach na wysokości. Dominującą większość zamówień potrafimy sfinalizować podczas pojedynczego dnia pracy.

Renowacje kominów odbywane przez nas dotyczą w szczególności środka komina ale dodatkowo możemy wyremontować wystającą ponad poddasze część komina. Kluczowy profil usług remontowych jakie możemy Państwu zaproponować to udrożnienie kanału kominowego, wypalanie smoły z kanału dymowego, doszczelnianie kominów zaś dodatkowo przemurowania szczytu komina, a dodatkowo frezowanie kominów oraz montaż wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Instalacja wkładów kominowych, frezowanie komina Żory

Frezowanie kanału kominowego polega na rozszerzeniu obwodu kanału kominowego przez obcinanie cegieł, z jakich zbudowany jest komin. Przez frezowanie komina polepsza się jego ciąg, a przy sposobności przewód dymowy pozostaje oczyszczony od wewnątrz z wszelakich zabrudzeń, które uzbierały się w nim przez dekady.

Skrawanie kominów może być celowe w wypadku podpięcia do układu centralnego ogrzewania kotła o większej mocy, który potrzebuje znaczniejszego przekroju kanału kominowego czy przy zmianie sposobu ogrzewania domu na gazowy, który z kolei domaga się również instalacji wkładu kominowego ze stali nierdzewnej.

Instalacja żaroodpornego wkładu kominowego także może narzucać zwielokrotnienia obwodu kanału dymowego aby go w nim pomieścić. Firma Przybyła zwraca kolosalną uwagę na jakość mocowanych wkładów kominowych, pomożemy Państwu dobrać najkorzystniejszy model do komina w Waszym budynku.

Zadzwoń: 665 636 933

Uszczelnianie kominów w Żorach

Szczelność kanału dymowego to czynnik decydujący o bezpieczeństwie użytkowania pełnej instalacji grzewczej w obiekcie niezależnie od tego jaka to jest instalacja. W wyniku procesu spalania opału w piecu grzewczym zachodzą określone reakcje chemiczne, podczas których uwalnia się wiele związków groźnych dla zdrowia. Niektóre z nich mogą przywieść mieszkańców o śmiertelne skażenie o ile uda im się przedostać do środka obiektu.

Jeżeli komin w budynku jest dość stary i od dawna nie był konserwowany to zachodzi poważne podejrzenie iż nie trzyma on już norm szczelności. Rozwiązaniem na uszczelnienie kanału dymowego jest tynkowanie komina od wewnątrz masą uszczelniającą, która efektywnie zapełnia jakiekolwiek przerwy oraz rozsadzenia nie dopuszczając do przedostania się trujących gazów do wewnątrz domu.