Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Naprawa komina w Jastrzębiu-Zdroju

Naprawa kominów Jastrzębie-Zdrój

Realizujemy kompleksowe remonty kominów w mieście Jastrzębie-Zdrój na zlecenia od osób fizycznych, wspólnot i spółdzielni mieszkalnych, przedsiębiorstw a także jednostek samorządowych. Angażujemy rzetelny zespół profesjonalistów doświadczonych w robotach wysokościowych. Przewyższającą część zamówień zamykamy w trakcie jednego dnia pracy. Naprawy przewodów kominowych odbywane przez nasze przedsiębiorstwo traktują przede wszystkim wewnętrznej części kanału kominowego jednak także wystającej ponad poddasze części przewodu kominowego.

Kluczowy obręb usług renowacyjnych jakie możemy Państwu zaoferować to:

  • udrożnienie kanału dymowego,
  • wypalanie sadzy szklistej z przewodu kominowego,
  • doszczelnianie kominów,
  • przemurowania wierzchołka kanału kominowego,
  • frezowanie przewodów kominowych
  • montaż wkładów kominowych.

Uszczelnianie kominów Jastrzębie-Zdrój

Hermetyczność kanału kominowego stanowi o pewności bezpiecznego użytkowania całej instalacji C.O. w obiekcie niezależnie od wariantu tejże instalacji. Następstwem procesu spalania węgla w piecu grzejnym są reakcje chemiczne, w efekcie których emituje się sporo związków niebezpiecznych dla zdrowia. Niektóre z nich mogą przywieść do śmiercionośnego skażenia domowników o ile przedostaną się do środka domu.
Jeśli kanał kominowy w twoim obiekcie liczy sobie już sporo lat, a także dawno nie był konserwowany to występuje duża szansa iż nie trzyma obecnie reguł hermetyczności. Sposobem na uszczelnienie kanału dymowego może być tynkowanie od wewnątrz masą uszczelniającą, która efektywnie uzupełnia wszelakie szczeliny i rysy nie umożliwiając do przedostania się groźnych gazów do środka domu.

Frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych Jastrzębie-Zdrój

Proces frezowania komina polega na powiększeniu przekroju przewodu dymowego przez skrawanie cegieł, z których wykonany jest komin. W rezultacie frezowania przewodu kominowego polepsza się jego ciąg, a poniekąd przy okazji przewód kominowy jest przeczyszczony od środka z wszelakich zabrudzeń jakie zgromadziły się w nim przez dziesięciolecia.

Skrawanie kominów bywa celowe w wypadku podłączenia do układu C.O. większego kotła, który wymaga obszerniejszego przekroju przewodu kominowego względnie przy modyfikacji rodzaju ogrzewania na gazowy, który z kolei oczekuje montażu wkładu kominowego ze stali nierdzewnej. Montaż kwasoodpornego wkładu kominowego także może egzekwować konieczność poszerzenia przekroju kanału kominowego.

Nasza firma zwraca istotną troskę na jakość mocowanych wkładów kominowych, wspomożemy Państwa w wyszukaniu najkorzystniejszego wariantu wkładu do komina w waszym obiekcie.

Zobacz także: naprawy kominów w Wodzisławiu Śląskim