Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Lędziny - naprawy kominów

Reperacja kominów Lędziny

Jesteśmy w stanie wykonać całościowe remonty kominów w Lędzinach na zamówienia od osób prywatnych, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw jak też placówek samorządowych. Nasza firma zatrudnia wytrawny personel profesjonalistów kompetentnych w robotach na wysokościach. Większość zamówień potrafimy zakończyć w trakcie pojedynczego dnia roboczego.

Naprawy przewodów kominowych, które realizowane są przez nasz zakład kominiarski przede wszystkim dotyczą jego wewnętrznej części, jednak dodatkowo możemy zająć się również wystającą ponad dach częścią kanału kominowego. Zasadniczy profil napraw kominów, które możemy Państwu zaproponować to odetkanie kanału kominowego, wypalanie sadzy szklistej z kanału dymowego, doszczelnianie kominów, a dodatkowo przemurowania wierzchołka kanału kominowego i frezowanie przewodów kominowych oraz instalacja wkładów kominowych.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

665 636 933

Montaż wkładów kominowych i frezowanie kominów Lędziny

Skrawanie kanału kominowego (inaczej frezowanie kominów) to proces polegający na rozszerzeniu przekroju przewodu kominowego przez skrawanie cegieł, z których wybudowany jest komin. W rezultacie skrawania kanału dymowego powiększa się jego ciąg, a niejako przy sposobności przewód dymowy jest przeczyszczony od wewnątrz z wszelkich zabrudzeń, które zebrały się w nim przez wiele lat.

Skrawanie przewodów kominowych może być nieodzowne w sytuacji podpięcia do układu C.O. pieca o większej mocy, który potrzebować może obszerniejszego przekroju kanału kominowego albo przy zmianie typu ogrzewania na gazowy, który natomiast oczekuje instalacji wkładu kominowego ze stali nierdzewnej.

Instalacja kwasoodpornego wkładu kominowego również może potrzebować zwiększenia przekroju kanału dymowego. Nasza firma zwraca dużą uwagę na jakość mocowanych wkładów kominowych, wesprzemy Państwa w wytypowaniu najbardziej opłacalnego dla Was wariantu wkładu kominowego.

Uszczelnianie kominów Lędziny

Szczelność przewodu kominowego daje pewność wynikającą z bezpiecznego użytkowania pełnej instalacji centralnego ogrzewania w budowli obojętnie od tego czy ogrzewamy węglem czy też gazem. W wyniku przebiegu spalania węgla w piecu grzejnym zachodzi cały łańcuch reakcji chemicznych w efekcie jakich uwalnia się mnóstwo substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Niektóre z nich mogą nawet doprowadzić do śmiertelnego skażenia domowników o ile uda im się wniknąć do wewnątrz obiektu.

W przypadku gdy kanał kominowy w twym obiekcie jest już stary a także od dawna nie był regenerowany to występuje dość znaczne prawdopodobieństwo, że nie dopełnia już norm szczelności. Rozwiązaniem na doszczelnienie takiego komina może być tynkowanie od wewnątrz masą doszczelniającą, jaka skutecznie pokrywa jakiekolwiek nieszczelności czy uszkodzenia nie pozwalając wydostać się toksycznym gazom przez ściany komina do wnętrza budowli.